Jak profesjonalnie wymienić olej w samochodzie?

Właściciele pojazdów mechanicznych często poszukują informacji, jak profesjonalnie wymienić olej w samochodzie? Czynność tę należy wykonywać regularnie, aby nie dopuścić do powstania poważnych uszkodzeń w obrębie silnika.

Stary lub zużyty olej silnikowy może pogorszyć stan silnika. Poruszanie się pojazdem z niewymienionym olejem silnikowym, niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Warto pamiętać, że głównym zadaniem oleju silnikowego jest jego pozostawanie w postaci cienkiej warstwy na powierzchni poruszających się względem siebie elementów silnika. Ma to ułatwiać ich pracę.

Konsekwencje jazdy ze zużytym olejem to uszkodzenie panewek korbowodowych, turbosprężarki czy zatkanie się smoku olejowego. Ponadto niewymienianie oleju silnikowego doprowadza do uszkodzenia elementów składowych silnika.

Dochodzi wówczas do zerwania tak zwanego filmu olejowego pomiędzy cylindrem a tłokiem, ponieważ stary olej silnikowy powoduje nagromadzanie się sadzy i kwaśnych związków, pochodzących z procesów spalania.

Regularna wymiana oleju silnikowego, powierzona specjalistom z naszego warsztatu mobilnego, znacznie przedłuża żywotność silnika i warunkuje ogólną sprawność posiadanego auta, bez względu na jego model, rocznik, markę, czy ilość przejechanych kilometrów.

Jak profesjonalnie wymienić olej w samochodzie? – pomoc mobilnego warsztatu samochodowego

Profesjonalna wymiana oleju silnikowego, którą można zlecić naszej firmie, to podstawowa czynność, decydująca o sprawnej pracy posiadanego samochodu. Wiąże się ona także z wymianą filtra oleju. To element odpowiadający za jego oczyszczanie z mikrozanieczyszczeń, negatywnie wpływających na trwałość silnika samochodowego.

Profesjonalnie przeprowadzona wymiana oleju silnikowego, wykonana przez fachowców z naszego warsztatu mobilnego, wiąże się również z dopasowaniem odpowiedniego produktu do potrzeb silnika danego auta. Pomagamy naszym klientom w doborze właściwych parametrów oleju, adekwatnych do marki i typu samochodu.

Mając na uwadze potrzeby i możliwości właścicieli i użytkowników pojazdów mechanicznych, którzy mogą mieć spore trudności z samodzielnym wyborem odpowiedniego produktu, wykonujemy profesjonalną wymianę oleju silnikowego pod wskazanym przez klienta adresem.

Oferowana przez nasz serwis mobilny usługa, dotyczy także samochodów przystosowanych do wyścigów na torze, czy też do innych sportów motoryzacyjnych.

Wymiana oleju silnikowego i filtra – dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom?

Szybka i sprawnie przeprowadzona przez nasz mobilny warsztat wymiana oleju silnikowego, uchroni silnik przed korozją, jak również zmniejszy jego zużycie mechaniczne.

Dobrze dobrany przez naszych mechaników produkt, zapewni odpowiedni poziom chłodzenia poprzez systematyczne odprowadzanie ciepła z elementów narażonych na tarcie. Oferowana przez nas, profesjonalna wymiana oleju silnikowego gwarantuje brak powstawania jakichkolwiek drgań w trakcie pracy silnika mechanicznego w wybranym modelu pojazdu.

Nasi fachowcy mogą dostosować rodzaj tego produktu do potrzeb różnego rodzaju jednostek napędowych. Duże znaczenie ma także wybór odpowiedniego filtra oleju, który odpowiada za wychwytywanie drobin zanieczyszczeń.

Wykonywana przez nasz mobilny warsztat, wymiana wkładów filtrujących w samochodach obejmuje, zarówno produkty dostępne w wersji gotowej do montażu, w obudowie zainstalowanej w silniku, jak i filtry puszkowe, posiadające własną, przykręcaną obudowę. Nasze usługi świadczymy z dojazdem do wskazanego przez klienta miejsca, co eliminuje problem jego podróży do stacjonarnego warsztatu i wydłużony czas oczekiwania na zrealizowanie zlecenia.

Zużyty olej silnikowy bardzo negatywnie wpływa na jakość pracy silnika. Dlatego też należy dbać o jego należytą świeżość. Usługę wymiany oleju silnikowego warto powierzyć profesjonalnej firmie. Prowadzony przez nas mobilny warsztat samochodowy oferuje wymianę filtra i oleju w dowolnie wybranym miejscu, wskazanym przez klienta.